Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık Zarı Muayenesinde Aileye Haber Verilir mi?

Kızlık zarı dikimi ile uğraşmayın! Ameliyatsız ağrısız, daha uygun maliyetle yapay kızlık zarı satın almayı düşün.

Bazı kızlar bekaretimi kaybettim kaybetmedim mi diye telaş ve panik olmaktadır. Bu durumdan kurtulmak ve rahatlamak için kızlık zarı muayenesi yaptırmak istemektedirler. Genç kızlar arasında en çok merak edilenlerden birisi olan Kızlık zarı muayenesinde aileye haber verilir mi? sorusu hakkında bilgiler vermeye çalışalım.

Eğer kızlık zarı muayenesi yaptıracak bayan 18 yaşın üstünde ise aileye haber vermeye bilgi vermeye gerek yoktur.

18 yaş altındaki bayanlarda aile izni alınmadan kızlık zarı muayenesi yapılamaz.

18 yaşın üstünde ailesi tarafından kızlık zarı muayenesine getirilenlerin kontrolü sıkıntılı geçmektedir. Ailesi ile gelen genç kız bakire değilse ve aile genç kıza şiddet uygulayacak sorun yaratacak bir aile ise doktor bu durumu açıklamak zorunda değildir. Ailesi sorunlu kişiler, kızlık zarı muayenesi için devlet hastanesine giderek sağlık kurulu raporu almaları yönünde teşvik edilmelidir. Kızlık zarı muayenesi yapmak doktor için kanuni bir zorunluluk değildir.

Kişi 18 yaşın üstünde ve ancak kendi isteği ile kızlık zarı muayenesi olmak isterse , jinekolog bu muayeneyi yapmalıdır. Kendisi istemediği halde ailesi tarafından zorla kızlık muayenesi için doktora getirilen genç kızlara kızlık zarı muayenesi yapmak etik açıdan doğru değildir.

Kızlık zarı muayenesinde aileye haber verilip verilmeyeceği merak edilen konular arasındadır.

Eğer suç teşkil eden adli bir durum söz konusu olursa, ailenin savcılığa şikayette bulunması ve adli merciler tarafından görevlendirilen bir hekim tarafından himen muayenesi yapılması zorunludur. Tutulan kızlık zarı ile ilgili rapor usulüne uygun olarak adli birimlere iletilir, rapor aileye verilmez.

Kızlık zarı muayenesi ile ilgili bazı sorular

 • Kızlık zarı muayenesi hangi bölümde yapılır?

Sgk anlaşmalı olan devlet hastaneleri ve özel hastanelerin kızlık zarı muayenesi yapmak için savcılıktan evrak isteyip istemediklerini öğrenmeniz gerekmektedir.

 • Kızlık zarı muayenesi kayıtlara geçer mi?

Devlet hastaneleri ve SGK anlaşmalı özel hastanelerde kayıt açılması zorunludur. Bu durumda kayıtlara geçmiş olacaktır. Kızlık zarı muayenesi ve kızlık zarı dikiminde kayıtlara geçmemesi için daha çok klinikler ve özel hastaneler tercih edilir.

 • Hangi nedenle kızlık zarı kontrolü istenmektedir?

-İlk defa normal vajinal ilişkiye girdiği halde kanaması olmayanlar.

– Evlenmeden önce bir sorun olup olmadığını anlamak için (daha önce hiç cinsel deneyimi olmayanlar bile kızlık zarını merak ederek muayene olmak istemektedirler).

-Daha önce erkek arkadaşı olduğu, belli bir ölçüde cinsellik yaşadığı halde kızlık zarına zarar gelip gelmediğini öğrenmek isteyenler.

-Çocuk yaşta dış genital organına ait bir travma öyküsü olanlar ya da bir kaza geçirdiklerinde bu bölgeden kanaması olanlar.

-Evli olduğu halde kızlık zarı engeli nedeniyle ilişkiye giremeyenler.

– Kendi kendine kızlık zarına eliyle zarar veren bayanlar (Mastürbasyon sırasında kızlık zarı bozulması vb)

– Savcılık tarafından adli vaka (tecavüz vakası) olarak gönderilenler.

 • Kızlık zarını diktirme nedenleri:

-Çeşitli nedenlerle bekaretini kaybedenlerin özellikle evlenmeden önce, toplum baskısı nedeniyle nikah gecesi ilişki sırasında mutlaka kanama olmasını istedikleri için,

-Daha önce ilişkiye girdikleri halde evlilik öncesi her şeyin uygun olmasını önemsedikleri için,,

-Yıllarca evli olduğu halde özel günlerde fantezi olması için

kızlık zarını diktirmek istemektedirler

Kızlık zarı dikilmesinde, ilişki sayısının hiçbir önemi yoktur, kızlık zarı birçok defa dikilebilir. Lokal ya da genel anestezi altında evlenmeden aylar önce ya da birkaç gün önceden kızlık zarı ilişki sırasında kanayacak şekilde kalıcı ya da geçici olarak dikilebilir. Kızlık zarı hiçbir zaman eski haline getirilemez. Kızlık zarı tamiri işleminde yapılan müdahale, sadece kanama sağlayacak şekilde kızlık zarını yeniden oluşturmaktır.

Eğer çok tedirgin oluyorsanız kızlık zarı dikimi yerine yapay kızlık zarı kullanarak tekrar bakirelik hissi yaşayabilirsiniz. Yapay kızlık zarı normal kana benzer ve anlaşılması oldukça zordur.

İlgili Konular

4 thoughts on “Kızlık Zarı Muayenesinde Aileye Haber Verilir mi?

 1. hacer h dedi ki:

  hocam ben kızlık zarı diktirmek istiyorum daha önce devlet hastanesinde muayene oldum bakire olmadığım kayıtlara geçer mi daha sonra gittiğimde anlaşılır mı?

 2. Nesibe dedi ki:

  özel hastaneler de kolayca kadın doğum veya jinekologlara kızlık zarı muayenesi yaptırabilirsiniz. Özel hastaneler de kızlık zarı muayenesinde aileye haber verilme gibi bir durum yoktur.

  1. Havva dedi ki:

   Yaş fark eder mi

 3. dilan dedi ki:

  kızlık zarı muayenesi yaptırmak istiyorum eski sevgilimle sadece sürtünme yoluyla birlikteliğimiz olmuştu muayenede aileye haber verilir mi korkuyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir