Kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır?

Vajinada Kızlık bozulması olup olmadığı, ancak konusunda uzman jinekolog tarafından bekaret muayenesi ile tespit edilebilmektedir.

Kızlık zarı dikim işlemi ne kadar sürmektedir?

Genel anestezi ile yapılan operasyon sadece 20 dakika kadar sürmektedir. Hastanın anesteziden çıkmasından sonra en geç 1-1.5 saat içinde taburcu edilir.

Kızlık zarının dikildiği ilişkiye gireceğim kişi tarafından anlaşılabilir mi?

Partnerin ya da eşinin kadının kızlık zarı operasyonu geçirdiğini anlaması mümkün değildir. Ancak detaylıca yapılan jinekolojik muayeneyle, uzman bir hekim tarafından anlaşılabilir.

Kızlık zarı dikimi esnasında acı hisseder miyim?

Kesinlikle hayır. Operasyon genel anestezi altında yapıldığından, hasta hiçbir acı, ağrı yada rahatsızlık yaşamamaktadır.

Kızlık zarı dikiminde kayıt yapıyor musunuz?

Yapılacak operasyon için kayıtta kimlik şartına gerek duyulmamaktadır. İşlem bilgileriniz %100 gizli kalmaktadır ve hiçbir koşulda, hiç kimseyle paylaşılmamaktadır. Operasyonunuz sigorta kaydınıza işlenmemektedir.

Kızlık zarı dikimi işlemini istediğim zaman yaptırabilir miyim?

Elbette. Adet kanamasının yoğun olduğu günler dışında, her zaman yapılabilmektedir. İşlemden 2-3 gün önce, iletişim bilgilerimizden bize ulaşarak randevu almanız yeterlidir.

Kızlık zarı dikimi fiyatı nedir ?

Kızlık zarı dikimi ücreti için iletişim bilgilerimizden, bize ulaşarak bilgi alabilirsiniz. Bütün kızlık zarı dikim merkezlerinde fiyatlar değişmektedir. Yıldan yıla fiyat değişimleri olmaktadır.

Kızlık zarı mastürbasyonla bozulur mu?

Mastürbasyonun şekline göre değişebilir. Klitoral mastürbasyon bozmazken, vajinaya parmak veya farklı bir cisim sokulmasıyla bozulabilir. Mastürbasyon sırasında orgazma ulaşan kadın istemeden kızlık zarını bozabilir. Mastürbasyon sırasında parmağın vajene doğru ilerletilmesi kızlık zarının yırtılmasına ve zedelenmesine yol açabilir. Bu nedenle mastürbasyonun kızlık zarını yırtabileceği bilinmelidir. Ancak esnek kızlık zarı bulunanlarda yada kızlık zarı deliği geniş olanlarda kızlık zarı yırtılmaması olasıdır.

Kızlık zarı dikilir mi?

Evet dikilir, hatta ülkemizde de çok popüler bir uygulamadır.

Kızlık zarı muayenesi devlet hastanesinde yapılır mı ?

Kızlık zarı kanunlarda yer alan ve hastalık olarak tanımlanmış bir olgu değildir, dolayısı ile kızlık zarı yırtılması veya bozulup bozulmadığını kontrol ettirmek için devlet hastanesine başvuramazsınız, bu durumda kızlık zarı muayenesi devlet hastanesinde yapılır mı diye soran hastalarımıza cevabınız olumsuz olacaktır, ama özel jinekolog muayenehanelerinde kolaylıkla kızlık testi yaptırabilirsiniz.

Tampon kullandım kızlık zarım bozulmuş mudur?

Vajen içerisine bir duhul-giriş olduğunda kızlık zarı bozulur. Ancak durumunuz hakkında net bir bilgi muayene sonrasında verilebilir. Ayrıca bakire genç kızlar için tampon kullanmak ideal değildir.

Her genç kıza kızlık zarı dikimi yapılabilir mi?

On sekiz yaşın altında kızlık zarı onarımı kanunen mümkün değildir. Bu konu genellikle babalardan saklandığı için on sekiz yaşın altında gelen genç kızların mutlaka yanında annesi olmalıdır ve işlemden önce annenin yazılı onayı alınmalıdır. Daha önce birden fazla kişi ile ilişkiye girmek, kürtaj olmak, doğum yapmış olmak bu işleme engel teşkil etmez. Kızlık zarı tamiri herkese uygulanabilir. Kızlık zarının tamir edildiğini ilişkiye girdiğiniz kişi anlamaz. Ancak bir jinekolog veya adli tabip muayenesi sonucu anlaşılabilir.

Kızlık zarı nerededir?

Kızlık zarı vajinanın giriş kısmında bulunan bir deri kıvrımıdır. Hymen vajinanın hemen girişinde 1-2 cm içerdedir. Himenin fizyolojik bir önemi yoktur. Vaginal enfeksiyonlara karşı koruduğu sanılmaktadır.

Flep yöntemi ile kızlık zarı dikimi nasıl yapılır?

Flep yöntemi ile kızlık zarı dikimi, vajinanın arka duvarından doku kaldırılarak üst duvara implante edilmesi yani asılması şeklinde yapılmaktadır. Flep yöntemi ile doku kaydırma işlemi vajinanın yan duvarlarından da yapılabilmektedir. Bu şekilde penisin vajina içine girişi sırasında kanama gerçekleşmektedir. Amaç ilk cinsel birleşmedeki kanamayı taklit etmektir.

Kızlık zarı bozulmadan hamile kalmak mümkün mü?

Nadiren bakirelerde kızlık zarının önüne boşalma olduğu zaman, himen sağlam iken bile gebelik görülebilir. Spermler hareketli olduğu için kızlık zarını geçerek rahme ve tüplere ulaşabilir ve böylece bakire durum devam ederken bile bir gebelik gerçekleşebilir. Görüldüğü gibi gebelik oluşması için kızlık zarının bozulması şart değildir.

Kızlık zarı sürtünmeyle bozulur mu? ya da yırtılır mı?

Kızlık zarı sürtünme ile bozulmaz. Yırtılabilmesi için içeriye parmak, penis, yabancı cisim girmesi gerekir. Sürtünme sırasında bazen kan gelebilir. Oluşan kanama sürtünmeye bağlı kızlık zarının dışında sıyrıkların oluşması olabilir. Kadın doğum hekimi tarafından kızlık zarının muayenesi ile kanamanın nedeni anlaşılabilir.

Düşmekle kızlık zarı bozulur mu?

Düşmekle kızlık zarı bozulmaz. Düşme sırasında vajene bir şey girerse ancak bozulabilir.

Anal ilişki ile (ters ilişki) kızlık zarı bozulur mu?

Anal ilişki ile kızlık zarı bozulmaz. Bu kişilere ek bir işlem gerekmez. Anal ilişki esnasında vajinaya dikkat edilirse problem olmaz.

Kızlık zarı bozulmadan kürtaj yapılabilir mi?

Kızlık zarı bozulmadan hamilelik oluşmuş ise çok ince aletlerle kürtaj yapılabilir. Kürtaj sırasında kızlık zarının bozulmaması kızlık zarının yapısına bağlıdır. Eğer kızlık zarının orasındaki delik geniş ise kızlık zarı bozulmadan kürtaj yapılabilir. Tüm hassasiyete rağmen bazen işlem sırasında kızlık zarı bozulabilir. Bu durumda istenirse kızlık zarı dikim ameliyatı yapılabilmektedir.

Bekaret kontrolü yapılabilir mi?

Bekaret kontrolü kızlık zarının muayenesi ile yapılabilir. Kızlık zarında yırtık yada hasar olmayan bayan bakire olarak kabul edilir. Kızlık zarı muayenesi kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından yapılır. Kızlık zarı muayenesi basit, acısız ve kısa sürelidir. Kızlık zarı muayenesinde herhangi bir alet kullanılmaz ve muayeneden dolayı kızlık zarına zarar gelmez.

Kızlık zarının ne zaman bozulduğu anlaşılır mı?

Kızlık zarı bozulduğunda 7 gün içinde yırtılan kenarlar iyileşir ve sonrasında herhangi bir değişikliğe uğramaz. Dolayısıyla kızlık zarı muayenesi ile kızlık zarının bozulduğu son 7 gün içinde yada daha öncesinde kızlık zarı yırtılması gelişmişse anlaşılabilir. Kadın kızlık zarı bozulduktan 7 gün ve sonrasında muayene edilirse kızlık zarının bozulma zamanı kesin olarak tahmin edilemez. Kızlık zar dikimi için bekaret zarının ne zaman bozulduğu önem arz etmez.

Önceden kaç kişiyle ilişki ile cinsel ilişkiye girildiği belli olur mu?

Yapılan jinekolojik muayene ile bir bayanın kaç kez ilişkiye girdiği anlaşılmaz. Bunu gösteren herhangi bir test yoktur.

Dikilen kızlık zarı kesin kanar mı?

Bu konuda uzman bir doktor tarafından yapıldığında ve hasta önerilere uyduğunda dikilen kızlık zarı kesin kanar.

Kızlık zarını kendi kendime muayene edilebilir miyim?

Kızlık zarı muayenesini kendi kendine yapmak kızlık zarına zarar verebilme ihtimalinden dolayı tehlikelidir. Bu muayeneyi ancak kadın doğum uzmanı yapar ve kızlık zarının bozulup bozulmadığını ancak kadın doğum uzmanı anlar.

Dikilen kızlık zarı ne kadar dayanır?

Geçici kızlık zarı 1 hafta boyunca, kalıcı kızlık zarı ömür boyu, cinsel ilişkiye girene kadar dayanıklıdır.

Kızlık zarı kendi kendine iyileşir mi?

Bozulan, yırtılan kızlık zarı kendi kendine iyileşmez. Yırtık olan uçlar bir hafta sonra kapanır ve tekrar eski haline gelmez. Sonraki ilişkide yırtık olan yerden kanama olmaz. Bazen küçük oluşan bir yırtıktan kanama olabilir. Kızlık zarı tam olarak bozulmamıştır, bir sonraki ilişkide kanama olacaktır. Bozulan bir kızlık zarına önce bekaret muayenesi yapılarak gerekiyorsa kızlık zarı diktirme için karar verilebilir. Kızlık zarının kesin yırtılıp yırtılmadığı yapılan muayene sonucu belirlenir. Bozulan kızlık zarı kendi kendine iyileşmeyeceği için bakire olarak evlenmek isteyen veya bakire isteyen erkek için sorun olabilir. Bu durumda kızlık zarı diktirme çözüm olabilir.

Kızlık zarı kanaması ne kadardır?

Kızlık zarı kanamasının miktarı pembemsi lekelenmeden yoğun kırmızı kanamaya kadar bir değişkenlik gösterir. Genellikle bir kaç damla kırmızı kanama gelir. Bir kaç gün lekelenme şeklinde devam edebilir. Kızlık zarı kanaması vücuttaki diğer kanamalardan farklı değildir.

Kızlık zarı yırtıldığında kan rengi nasıldır?

Kızlık zarı kanamasının rengi açık pembemsi lekelenmeden yoğun kırmızı renge kadar değişebilir. Genellikle kırmızı renkli birkaç damla kan şeklindedir. Eğer kişide kronik akciğer hastalığı yada kan hastalıkları mevcut ise koyu kırmızı renkte olabilir.

Kızlık zarı bozulurken ağrı olur mu?

İlk cinsel ilişkide genellikle kadınların çoğunda kızlık zarı yırtılınca ağrı olmaz. Kadının cinsel ilişkide kendini çok kasması, kızlık zarının kalın olması ve kızlık zarının ortasındaki deliğin küçük olması ağrı duyulmasına neden olabilir. Tabiki kadının ağrıya karşı olan algısı da önemlidir.

Kızlık zarı bozulduktan sonra denize veya havuza girilir mi?

Kızlık zarı yırtılmasına bağlı kanama çok değilse denize girilebilir. İlk 5-7 gün içinde havuza girmemekte fayda vardır. Kendini iyi hisseden kadın havuza ve denize girebilir. Yalnız deniz ve havuz suyundan enfeksiyon kapma olasılıklarını göz önünde bulundurmak gerekir.

İlk ilişkide (ilk gecede – gerdekte) dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Bayanların da öncelikle basit bir jinekolojik değerlendirme, kızlık zarı muayenesi, cinsellikle ilgil basit bir bilgilendirmeden geçmeleri ve daha sonra ilk cinsel ilişki için kendilerine en rahat gelen pozisyonu tercih etmelerini önermekteyiz. Doğru bilgilendirmenin baştan iyi bir şekilde yapılması ilk gece korkusu ile ilgili kaygıların baştan giderilmesini sağlayacaktır. İlk gece bir çift için çok önemlidir ve hep hatırlanır. Bu özel geceyi güzel olarak hatırlamak için yapılması gerekenler vardır. Öncelikli olarak kadının rahat ve gevşemiş olması, kaygı ve korkulardan uzak olması gerekir. Burada erkeğe iş düşer. İlk ilişkide erkeğin yavaş, anlayışlı ve yumuşak tavırlı olması önemlidir. Vajenin yeterli ıslanmasını sağlamak için ön sevişme uzun tutulmalıdır. Erkek kadına göre hareket etmelidir.

Bisiklete bindim kızlık zarım bozulmuş mudur?

Bisiklete binmekle kızlık zarı bozulmaz. Bazen genç kızlar bisiklete binme sonucu kasık bölgelerinin ağrıdığını bir iki damla kanama olduğunu söylemektedirler. Bu durumda bir jinekolog tarafından muayene edilmeden kesin bir şey söylenmez.

Tanga giyince kızlık zarına birşey olur mu?

Tanga çok sıkmayıp vajen içerisine kaçmıyorsa veya zedeleme yapmıyorsa sorun teşkil etmez. Tanga ile kızlık zarı bozulması çok zor bir olasılıktır.

Kendi başıma kızlık zarını görebilir miyim?

Kızlık zarı vajinal girişin yaklaşık 1.5 cm gerisinde yer aldığı için ayna tutarak kendi kendimize kızlık zarını görmemiz mümkün değildir. Vajinal duvarlar, özellikle bakire kadınlarda, birbiri ile temastadır, yani vajinal kanal kapalı olduğundan ve kişisel anatomik farklılıkların da varlığı göz önüne alınarak kızlık zarı muayenesi kendi başımıza yapabileceğimiz bir muayene değildir. Ancak bir jinekolog bunu yapabilir. Dışarıdan bakarak kişi, kızlık zarının zedelenip zedelenmediğini ve şeklini anlayamaz. Kızlık zarı yırtıldıktan sonra ise yerini düzensiz doku kalıntılarına bırakır.

Kızlık zarı ne zaman oluşur?

Kızlık zarı embriyojik dönemde yani anne karnındayken oluşmaya başlamaktadır. Bebek doğduğunda kızlık zarı mevcuttur.

Kızlık zarı hapı var mı?

Dünya üzerinde kızlık zarını iyileştiren hap veya ilaç bulunmamaktadır. Kızlık zarını iyileştiren veya düzeltilen ilaç denemeleri yapıldığı söylenmektedir. Ülkemizde bekaret hapı adıyla bir çok internet sitesi açılmıştır. Bekaret hapı diye birşey söz konusu değildir. Japon ve çinden ithal edilen yapay kızlık zarı boyası satışı yapılmaktadır.

Mastürbasyon sırasında kanama oldu ne yapmalıyım?

Yüzeysel mastürbasyondan dolayı kızlık zarına zarar gelmez. Adet döneminde hafif kanamalar olması da normaldir. Ancak bu konuda kesin emin olmak için doktor muayenesi şarttır.

Kızlık zarının mastürbasyon veya cinsel ilişki ile bozulması bilinebilir mi?

Kızlık zarında yırtık oluşacağından mastürbasyon veya cinsel ilişkide bozulup bozulmadığının belirlenmesi oldukça zordur. Mastürbasyon esnasında parmak veya farklı şeylerin vajina içerisine sokulması durumunda cinsel ilişkideki gibi yırtık oluşabilir. Kadın doğum uzmanı veya jinekolog tarafından muayene edilerek kızlık zarının yırtılıp yırtılmadığı öğrenilebilir.

Kızlık zarımı diktirsem sonradan kan gelir mi?

Eğer ilişki sonrasında kanamanız olduysa diktirmeyi düşünürseniz kalıcı kızlık zarı dikimi ile bir sonra ki cincel ilişki sonrasında kanama olacaktır.

Uzun süredir mastürbasyon yapıyorum kızlık zarıma birşey olmuş mudur?

Mastürbasyon yaparken vajen içerisine parmak veya farklı bir cisim girmediyse kızlık zarına birşey olmaz. Kızlar mastürbasyon sırasında doyuma ulaşırken kaza ilede parmaklarını vajina içerisine sokabilmektedirler. Bu durum kızlık zarına zarar verebilir. Eğer kafanızda sorular varsa bir kadın doğum uzmanına muayene olmak size yardımcı olabilir.

Kızlık zarım yırtıldığı zaman çok ağrım olur mu?

Kızlık zarı yırtıldığı zaman hafif kasıklarda adet sancısı gibi ağrı olabilir. Siz ve eşinizin cinsel bilgisi yeterli ve kızlık zarınızın yapısını önceden biliyorsanız ve önlemlerinizi ona göre alıp seks bilimini önerdiği koşulları yerine getirmeniz durumunda ilk gece sizin kabusunuz olmaktan çıkacaktır. Hayatınız boyunca unutamayacağınız özel bir anı olarak kalacaktır.

Kızlık zarı dikimi için tek başıma gelmem sorun olur mu?

Kızlık zarı dikimi yaptıracağınızı bilen aileden veya arkadaşlarınızdan biri size eşlik etmesi size operasyon günü için manevi destek vermektedir. Siz tek başınıza gelmek isterseniz sorun değil asistanlarımız size her konuda yardımcı olacaktır. Kızlık zarı dikimi sonrası anestezi alırsanız biraz dinlenip kendinizi iyi hissettiğinizde sizi kontrol edip göndermekteyiz.

İç çamaşırımda kan vardı kızlık zarım bozulmuş mudur?

Uzman jinekolog hekim tarafın muayene edilerek belirlenebilir.

Kızlık zarı her kadında aynı mıdır?

Her kadının kızlık zarı farklılıklar gösterir. Bazı kadınlarda doğuşdan olmaya da bilir. Kişiler arasında kızlık zarı yapısı ve şeklindeki farklılıklar, ilk ilişki sonrası kanamanın miktarında da değişikliklere yol açar.

Kızlık zarı muayenesi bir kişi adetli iken de yapılabilir mi?

Evet. Jinekolojik muayenelerin aksine bir kişi adetli iken de kızlık zarı muayenesi ve değerlendirmesi acil durumlarda yapılabilmektedir.

Kızlık zarı muayenesinde yanılma payı var mıdır?

Hayır. Uzman jinekolog tarafından iyi bir şekilde yapıldığında yanılma payı yok denecek kadar azdır.

Bekaret raporu nereden alınır?

Bekaret raporu sadece adli tabiplik tarafından verilebilir. Kişinin kendinin rızası yazılı olarak alınır. Eğer 18 yaşından küçükse anne ve babasının yazılı rızası gerekir.

Kızlık zarı dikimi kimlere yapılabilir?

Kızlık zarı dikimi ameliyatı buna ihtiyaç duyan herkese yapılabilir. Kürtaj olmuş hatta doğum yapmış bayanlara dahi bekaret dikimi ve onarımı yapılabilir. İşlem için cinsel ilişki sayısı ve zamanı önemli değildir. İlk ilişkilerinde kanaması olmamış kızlık zarı esnek olan kadınlara da kızlık zarı dikim ve onarımı yapılabilir ve bu kişilerde de kanama sağlanır. Hatta genital estetik düşünen bayanlarda estetik operasyonla birlikte kızlık zarı diktirme işlemini isteyebilirler ve aynı seansta kızlık zarı dikimi yapılabilir.