Kızlık Zarı Dikimi

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı dikimi ile uğraşmayın! Ameliyatsız ağrısız, daha uygun maliyetle yapay kızlık zarı satın almayı düşün.

Kapat

Yapay Kızlık Zarı

 179,00

Kalıcı kızlık zarı dikimi, kızlık zarının kesin olarak yeniden yapılmasını sağlayan bir işlemdir. Yine bir Jinekolog tarafından yapılmalıdır. Kalıcı kızlık zarı dikimi, mevcut kızlık zarı kalıntılarını kullanarak yapılır. Bunun için vajina girişinde çok ince ve emilebilir iplik kullanılarak ince bir zar oluşturulur. Eğer kızlık zarı kalıntıları yeterli miktarda bulunmuyorsa vajina girişinde kızlık zarına eşdeğer bir yapı oluşturmak için vajina iç çeperleri de kullanılabilir.

Kalıcı kızlık zarı dikimi nedir? Nasıl yapılır?

Kızlık zarının arkasında vajinaya yakın bölgeden kaldırılan ince bir flep yani, bir mukoza dokusu ile vajina giriş kanalı yamanır ve o kızlık zarının olduğu alana bu parçanın dikimi yapılır. Ortasında bir delik yapılarak adet kanamasının bu kanaldan akması sağlanır, herhangi bir yara izi, dikiş izi ya da iplik izi kalmaz. Bu işlemde kullanılan iplikler kendiliğinden eridiği için dikişlerin alınmasına gerek duyulmaz ve bazen 4-5 gün sonra bu dikişlerden birkaç tanesi ele gelebilir bu durumda yapan hekime danışılması uygun olacaktır.

Kızlık zarı vajina girişinden yaklaşık 2 cm içeride bulunan zarsı yapıda bir oluşumdur. Kızlık zarının kanlanması çok azdır bu nedenle tamiri de oldukça zordur. Yeni oluşan yırtıkların tamiri nispeten daha kolay olsa da flep kaldırılarak yani flep yöntemi ile yapılan kalıcı kızlık zarı dikimi işleminde kızlık zarının ne zaman yırtıldığı, kaç defa cinsel ilişki yaşandığı, kürtaj, düşük veya doğum gibi olayların gerçekleşip gerçekleşmediği önemli değildir.

Flep vajina duvarından kaldırılan dokuya verilen addır ve bu doku kullanılarak yeniden kızlık zarı yapılandırılır. Cinsel ilişki ile erkek cinsel organının bu bölgeden geçmesi ile dokular yırtılır ve kanama meydana gelir. Bu tarz işlemlerde esas amaç kanamanın ilişki ile gerçekleşmesini sağlamaktır. Bu ameliyat sonrası kızlık zarı dikimi yapıldığı kişinin partneri tarafından anlaşılamaz ancak bir kadın doğum uzmanı veya adli tıp uzmanı tarafından muayene olursa anlaşılabilir. İleride muayene esnasında veya doğum esnasında da kızlık zarı dikimi yapıldığı anlaşılamamaktadır. Bu tarz ameliyatlarda eğer vagina da genişleme varsa bu da aynı seansta tamir edilebilmektedir. Bu tamir hem dokuların iyileşme esnasında uyumu hem de kürtaj, sık ilişki veya doğum gibi durumlardan sonra genişleyen vaginanın eski haline dönmesi açısından açısından önemlidir.

Kalıcı kızlık zarı dikimi yaptıranların yorumları oldukça önemlidir.

Kızlık zarı tamirinde bir diğer önemli husus da ameliyat sonrası verilen ilaçların düzenli kullanılması, pansumanların düzenli yapılması ve kontrollere mutlaka düzenli olarak gelinmesidir. Bu hususlar en az cerrahi işlemin düzgün olarak yapılması kadar önem teşkil etmektedir. Cerrahi sonuç ne kadar iyi olursa olsun ameliyattan sonra oluşacak enfeksiyon ameliyatın başarısını olumsuz yönde etkileyebilir.

Kalıcı kızlık zarı dikimi öncesi ve sonrası

Flep yöntemi ile yapılan kalıcı kızlık zarı dikimi ortalama 30 dakika sürmektedir. İşlem genellikle lokal anestezi altında uyuşturularak yapılır ancak bazı durumlarda hastanın isteğine göre genel anestezi ile de yapılabilmektedir. Ameliyat sonrası hasta evine gidebilir ve ertesi gün normal günlük hayatına devam edebilir. Hastalarımıza 1 hafta spor, ağırlık kaldırma veya bisiklete binme gibi bacakların açılmasını gerektirecek veya ameliyat alanına direk bası uygulayabilecek aktivitelerden uzak durmalarını öneriyoruz. 1 hafta sonraki kontrolde iyileşmenin durumuna göre hastalarımızı iyileşmeden sonraki dönem ve kontrolleri hakkında bilgilendiriyoruz.

Kalıcı kızlık zarı tamiri yöntemleri nelerdir?

Kızlık zarının kalıcı olarak tamiri (uzun süreli kızlık zarı onarımı) iki şekilde yapılmaktadır:
Flep yöntemi ile kızlık zarı dikimi ve Mikrocerrahi yöntemi ile kızlık zarı tamiri

Kızlık zarı ameliyatı flep yöntemi toplum tarafından daha sık olarak bilinmektedir. Bu yöntemde vajinanın bir duvarından doku kaldırılmakta ve başka bir duvara kaldırılan bu doku asılmaktadır. Genelde en sık olarak kullanılan alan vajinanın alt duvarıdır ve üst duvara doğru bir asma işlemi yapılır.

Kızlık zarının mikrocerrahi yöntemi ile dikilmesi ise biraz daha tecrübe gerektiren, ancak doğala daha yakın bir metottur. Bu yöntemde kızlık zarının yırtılmış uçları kesilerek, yeniden bir araya getirilir. Tecrübeli bir cerrah tarafından yapıldığında oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

Kalıcı kızlık zarı dikimi ile birlikte aynı seansta lazerle vajina daraltma veya cerrahi ile vajina daraltma – yenileme de yapılabilir. Böylelikle ilk gecede yalnızca kan gelmesi değil, vajinanın eski sıkılığı da yeniden kazandırılmış olmaktadır.

Kalıcı kızlık zarı dikimi yapıldıktan ne kadar süre sonra ilişki olabilir?

Kalıcı kızlık zarı dikimi (uzun vadeli onarım) yapıldıktan 1 ay sonra cinsel ilişkiye girilebilir. Yani bu dönemde yara iyileşme sürecini tamamlanmaktadır.

Kısa süreli – geçici kızlık zarı onarımı yapıldıysa 1 ile 7 gün içerisinde cinsel ilişki olabilir. Kısa süreli (geçici) kızlık zarı dikimi için uygulanan teknik ve atılan dikişler uzun süreli (kalıcı) işlemden tamamen farklıdır.

İlk cinsel ilişkiden ne kadar süre sonra kalıcı kızlık zarı dikimi yapılabilir?

Böyle bir süre yoktur. Kızlık zarı yırtıldıktan hemen sonra veya yıllar sonra yapılan kalıcı onarımlarda başarı olasılıkları değişmemektedir. Yani kişi dilediği zaman işlemi yaptırabilir.

Kalıcı kızlık zarı tamiri sonrası ilk cinsel ilişkide kanama ve ağrı çok olur mu?

Hayır. Eğer daraltma fazla düzeyde yapılmadıysa hiçbir sorun ortaya çıkmaz. Genelde ortaya çıkan kanama, hafif düzeyde (lekelenme tarzında) veya adet kanamasından daha az miktardadır. Acı da fazla olmamaktadır.

Kalıcı kızlık zarı onarımı sonrasında, gebe kalma veya doğumda bir sorun olur mu?

Hayır. Kalıcı kızlık zarı dikimi olanlar normal şekilde gebe kalabilirler. Daraltma operasyonu yapılsa bile gebe kalmalarında veya normal doğum yapmalarında hiç bir sorun ortaya çıkmaz.

Kalıcı kızlık zarı onarımında (uzun vadeli yöntemde) başarı yüzdesi nedir?

Operasyonu yapan cerrahın bilgi ve deneyimi ile orantılıdır. Doğru bir teknikle ve deneyimli jinekolog cerrahlar tarafından yapıldığında %100 başarı olasılığı vardır. Bazı durumlarda, bazı hastalar düğün öncesinde kontrole çağrılabilmektedir.

Kalıcı kızlık zarı dikiminden sonra ne zaman ilişkiye girilir?

Kızlık zarının kalıcı tamiri yapıldıktan 1 ay sonra ilişkiye girilmesinde hiç bir sakınca yoktur. Bu dönemde yapılan operasyon sonrası iyileşme süreci tamamlanmış olacaktır. Daha erkenden ilişkiye girilecekse geçici kızlık zarı dikimi yapılması daha uygun olacaktır.

Sürtünme kızlık zarını bozar mı?

Özellikle, sürtünme sonucu ya da penisin bir miktar girmesi ile kızlık zarında kanama meydana gelebilir. Bu, kızlık zarının tamamen yırtılmış olduğu anlamına gelmez ve bir miktar zedelenmiş de olabilir. Fakat bir sonraki ilişki de kanayıp kanamadığı, kızlık zarı (hymen) eğer yaralanmışsa ya da içeriye yabancı bir cisim girmişse net bir sonuç için bu konunun uzmanı bir doktor tarafından kızlık zarı muayenesi sonrasında karar verilir.

Kızlık zarı ilişki dışında başka bir yolla bozulabilir mi?

Kızlık zarı genelde vajenin içine giren bir yabancı cisim, yani ortadaki delikten daha büyük yabancı bir cisim girdiğinde bu alanı yırtacaktır. Ancak bunun dışında özellikle bize sorulan sorularda ata binme, bisiklete binme, bacakları çok açma, bale gibi aktiviteler, bazı sporlar, bazı travmalar direk kızlık zarını zarar vermez. Fakat bu aktiviteler esnasında içeriye bir cisim girmesi veya sert bir darbe ve travma sonrası kızlık zarının yırtılabilme olasılığı mevcuttur.

Mastürbasyon kızlık zarına zarar verir mi?

Klitorise yapılan mastürbasyonda kızlık zarına zarar verilmez ama vajinanın içine bir şey sokma ile bu mastürbasyon gerçekleşiyorsa ya da olayın keyfi ile parmak ya da yabancı cisim klitoristen fark etmeden içeri doğru girip kızlık zarına geçiyorsa o zaman kızlık zarı yırtılabilir.

Kızlık zarı kendi kendine iyileşir mi?

Kızlık zarı kendi kendine iyileşmez bir defa yırtıldığı zaman kızlık zarı tamamen bozulmuş demektir. O yüzden kendi kendini onarmaz.

İlgili Konular

5 thoughts on “Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

 1. ZEYNEP YUCE dedi ki:

  merhaba doktor bey ben 17 yaşındayım liseden aynı erkek arkadaşımla birlikte oldum sonra çok pişman oldum. kalıcı kızlık zarı dikimi yaptırmayı düşünüyorum kalıcı kızlık zarı diktirme fiyatları nedir? kalıcı kızlık zarı gerdek gecesi kesin kanar mı?

 2. ummihan dedi ki:

  kalıcı kızlık zarı dikimi yaptırmak istiyorum kalıcı kızlık zarı fiyatları ne kadar?

  1. Gülnara dedi ki:

   Bende kızlık zarı dikimi yapdiricam fiyeti nekadar ovrenebilirmiyim

 3. zeliş dedi ki:

  merhaba ben hata sonucu bakireliğimi kaybettim lise bittikten sonra işe başlayınca kalıcı kızlık zarı dikimi yaptırıcam kaç gün hastane de yatmak gerekir?

 4. AZRA dedi ki:

  eski nişanlımla hata ettim defalarca birlikte oldum ayrıldık kalıcı kızlık zarı diktirmek istiyorum yardımcı olur musunuz kalıcı kızlık zarı diktirme fiyatları ne kadar???

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.