Kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır?

Kızlar için bekaret önemlidir. Genç kızlar erkek arkadaşı ile sürtünme veya bisiklete binme sonucu, genital bölgeye bişey çarpması, mastürbasyon sırasında kendini kaybetme gibi nedenlerle kızlık zarının bozulduğunu nasıl anlarız diye soran çok oluyor, özellikle İstanbul’da kızlık zarı dikimi öncesi bekaretin bozulup bozulmadığı konusunda emin olunması gerektiği için hastalar öncelikle kendileri himen yani kızlık zarının bozulup bozulmadığını, zedelenme olup olmadığını anlamaya çalışıyorlar, genelde bir ayna yardımı ile bacak aralarına bakıp zarlarını görmeye çalışırlar, bu seferde o karmaşa içinde neresinin zar olduğu bilinemediği için sonuçta panik halinde bizi arıyorlar, ve doktor bey kızlık zarım bozulmuşmudur, yada kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır diye soru soruyorlar.

Ayrıca kızlık zarları hakkında tüm arkadaşlarından görüş alanlar bile oluyor, kızlık zarının resmini çekip WhatsAppdan internet ortamındaki doktorlara gönderiyorlar ve bekaret durumlarını değerlendirmelerini istiyorlar, bu kesin sonuç verecek ve karar verilecek bir durum değildir. Yasal olarak kızlık zarı resmi veya videosu kızlık zarı bozulup bozulmadığında değerlendirilemez.

Gerçek bir cinsel ilişki olmadan sürtünme şeklinde ön sevişme aktivitesi, veya masturbasyon sırasında parmakla kızlık zarı bozulması, karşı cinsin parmağının bakire vajinasına girmesi gibi özel durumlarda kızlık zarının bozulup bozulmadığı net olarak anlaşılamayabilir ve acaba bu sadece bir zedelenme mi yoksa gerçekten bekaretimi kaybettim mi diye ikilemde kalınabilir. Kızlık zarının bozulduğunu ancak, bekaret zarı bozulma belirtilerini uzman hekim anlayabilir.

4 Comments

Add a Comment
  1. mrb ben geri çekerek korunuyorum acaba, böyle korununca hamile kalınmaz dimi, yani güvenlimi dir ?

  2. evde yastıkla mastürbasyon yapıyorum hiç kan gelmedi ama kızlık zarıma bişey olmuş mudur

  3. erkek arkaşımla sürtünme ile bişeyler yaşadık kızlık zarımın bozulup bozulmadığını nasıl anlayabilirim

  4. kızlar eski sevgilimle bir hata yaptım ve kızlığımı ona verdim 1,5 sürekli birlikte olduk hayallerim herrşeyim gitti evlenmek istiyorum kızlık zarımın bozulduğu anlaşılır mı? vajinam genişlemişmidir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir