Kızlık Zarı Dikimi

Lazerle Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı dikimi ile uğraşmayın! Ameliyatsız ağrısız, daha uygun maliyetle yapay kızlık zarı satın almayı düşün.

Kapat

Yapay Kızlık Zarı

 179,00

1.) Geçici işlem; Evlenmeden veya muhtemel ilişkiden 2-3 gün önce dikiş atılarak yapılan daraltmadır. Geçici kızlık zarı dikimi evliliğin ilk gecesinden kısa bir süre önce yapılması gerekmektedir. Geçici kızlık zarı dikimi lokal anestezi ile sadece o bölgeyi uyuşturarak yapılabilmektedir. İşlem kısa sürdüğünden tolere edilmesi daha kolaydır. Ancak genital bölge işlemlerinin hassasiyeti göz önüne alınırsa; kişinin isteğine bağlı hafif uyutularak genel anestezi ile de yapılabilmesi mümkündür. Yeni nesil lazerin kullanılmasıyla birlikte geçici kızlık zarı tamirinde de vajinada daraltma yapılabilmektedir. Geçmiş yıllarda geçici kızlık zarı dikiminde vajinada daraltma yapılamıyordu.((sütür materyallerinin (dikişlerin) kısa sürede erimemesinden dolayı ilişki esnasında farkedilme olasılığından, hem de aşırı kanamaya neden olacağından)). Ancak kullandığımız yeni nesil lazer cihazıyla 20 dk gibi kısa bir sürede kesi ve dikiş olmadan vajinayı daraltılabilmektedir.

Evlilik öncesi bekaretini kaybedenler kızlık zarı dikimi yaptırmayı istemektedirler.

2.) Kalıcı işlem; “Flep tekniği” ile yapılan vaginadan doku alınarak yama şeklinde yapılan tekniktir ki bu operasyonun süresi daha uzundur. İşlem esnasında vajinal genişleme durumuna göre ihtiyaca göre vajinal daraltmada yapılması gerekebilir. Kullandığımız yeni nesil Lazerle Kızlık Zarı Dikimi artık kalıcı işlem esnasında vajinal daraltma işlemi de gerçekleştirmekteyiz. Lazerin kızlık zarı tamirinde kullanımının en önemli avantajlarını özetlersek; kanamayı azaltması, iyileşmeyi hızlandırması ve tüm vajinal kanal boyunca daraltma işlemini kanama, ağrı vs gibi yan etkiler oluşturmadan sağlamasıdır. Lazer cihazı flep hazırlanması esnasında vajinadan flep dediğimiz doku kaldırılmasında bize kolaylık sağlamakta ve gereksiz yere kanamadan dolayı dikiş konulmasını ve kanlanmanın bozulmasını engellemektedir. Bu sayede iyileşme daha hızlı olmakta, ameliyat sonrası şikayetler azalmakta ve başarı oranı yükselmektedir.

Flep tekniği evlenmeden yıllar önce de yapılabilir. Her iki teknik de hastanın isteğine göre lokal veya genel anestezi ile yapılabilmektedir.

Normalde geçici kızlık zarı dikiminde vajinada daraltma, dikiş materyallerinin ( iplerin ) kısa sürede erimemesinden dolayı ilişki esnasında fark edileceğinden, hem de aşırı kanamaya neden olacağından yapılamıyordu. Ancak kullandığımız yeni nesil lazer cihazının yardımıyla 20 dk gibi kısa bir sürede kesi ve dikiş olmadan vajinayı daraltabilmekteyiz. Bu yenilik daraltma işlemi ile aynı seansta geçici kızlık zarı ameliyatının da yapılabilmesine olanak sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.