Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık Zarının Bozulduğu Anlaşılır mı?

Kızlık zarı dikimi ile uğraşmayın! Ameliyatsız ağrısız, daha uygun maliyetle yapay kızlık zarı satın almayı düşün.

Kapat

Yapay Kızlık Zarı

 179,00

Kesinlikle hayır, sadece kadın doğum uzmanları veya adli tıp uzmanları bunu anlayabilir. Kızlık zarının bozuk olup olmadığı sadece konusunda uzman bir doktor tarafından anlaşılabilecek bir durumdur. Bu işlem genel olarak çok kısa sürer ve herhangi bir acı hissi vermeyen bir kontrol yöntemidir. Evde kendi başınıza aynanın karşısında yada farklı bir şekilde bakma yöntemi ile kızlık zarınızın bozulup bozulmadığını görme imkanınız yoktur. Kızlık zarına ayna bakarak kendiniz de görebilirsiniz fakat bozulup bozulmadığı ancak bir kadın doğum uzmanı tarafından yapılan incelemeden sonra anlaşılabilir.

Bozulmuş veya yırtılmış olan kızlık zarının dikimi cerrahi müdahale ile mümkündür. Bunun için iki farklı dikim yöntemi bulunmaktadır. Bunlar Hymenorrafi adı verilen geçici kızlık zarı dikimi ya da başka bir ifadeyle düğün öncesi tamiri ve Hymenoplasti olarak adlandırdığımız kalıcı kızlık zarı dikimi ya da başka ifadeyle flep yöntemidir.

Bakire olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Peki kızlık zarı tamir edilebilirmi ?

Bu sorunun cevabı evet dikilebilir ve dikilmeden önce kişinin kaç kere cinsel ilişkiye girdiği hatta doğum bile yapıp yapmadığının önemi yoktur yani doğum yapmış bir kadın bile kızlık zarını diktirebilir. Genel olarak kısa süren bu cerrahi müdahale genel yada local anestesi ile 30 dakikada yapılabilmektedir.

Kızlık zarı nasıl yırtılır?

Cinsel birleşme veya yabancı bir cisim vajinaya girdiğinde, eğer penis kızlık zarının ortasındaki delikten büyükse yırtılır ve kanama olur. Yırtılma genellikle birkaç farklı yerden olmaktadır. Eğer cinsel beraberliğe devam edilirse yırtılmanın olduğu yerden kanama az az devam eder. İlk yırtılmadan 3-4 gün sonra yırtık yeri nedbeleşir ve iyileşmeye başlar. Kanama miktarı kızlık zarının kalınlığına, yapısına, elastikiyetine ve cinsel birleşmenin şekline bağlıdır.

Kızlık zarı nerededir kontrol edilebilir mi?

Bu sorunun yanıtı; hayır. Kızlık zarını incelemek için dışarıdan baktığınızda görmeniz pek mümkün değildir. Çünkü kızlık zarı 2-3 cm içeride kalmaktadır. Özellikle kilolu bayanlarda cilt altı yağ dokusunun kalınlığından ötürü kızlık zarı (hymen) daha derinlerde 4-5 cm içeride olabilmektedir.
Vajinanın alt ve üst duvarının birbirine bitişik olarak durması nedeniyle vajina girişinde yer alan kızlık zarının incelenmesi sadece dudakları öne ve yana çekme hareketi ile vajina duvarlarını birbirinden uzaklaştırılması suretiyle mümkündür.

Evlenmeden önce kızlık zarı muayenesi yapılır mı?

Tüm bu nedenlerle özellikle sürtünme sonucu olan şüpheli cinsel ilişkilerde kanama gelmesi durumunda, cinsel alana olan darbelerde veya mastürbasyon sırasında içeriye yabancı bir maddenin sokulması sonucunda oluşabilecek olası kızlık zarı (hymen) yaralanmalarında mutlaka deneyimli bir jinekolog tarafından “kızlık zarı muayenesi” yapılması önerilmektedir. Gerektiği hallerde kızlık zarı tamiri yapılabilmektedir.

Kızlık zarı bozulduğunda kesinlikle kanama olur mu?

Hayır. bazı durumlarda zarda yırtık meydana gelmesine karşın hiç kanama olmayabilir.

El veya mastürbasyon yolu ile kızlık zarı yırtılabilir mi?

Vajina içine parmaklar girdiği veya başka yabancı cisim uygulandığı zaman yırtılabilmektedir. Fakat vajina içine herhangi bir şey uygulamadan yapılan mastürbasyonda kızlık zarı yırtılmaz.

Kızlık zarı yırtıldığında kanama ne kadar olmaktadır?

Kızlık zarı yırtılması veya halk arasında söylendiği gibi kızlık zarı patlaması sonrası kişiye göre kanama miktarı değişiklik göstermektedir. Kızlık zarının yapısı, kalınlığı ve cinsel ilişkiye giriş şekli kanamanın miktarını belirlemektedir. Genellikle az miktarda, kendiliğinden duran, bir hijyenik pedi doldurmayacak tarzda, bazen sürüntü şeklinde kanama olmaktadır. Nadiren yırtılma sırasında bir damar ağzı açılır ve kanama durmaz. Bir doktor müdahalesi ile yırtılan yerin dikilmesi gerekmektedir. Amaç kızlık zarı tamiri değil kanayan yeri onarmaktır.

Kızlık zarı cinsel ilişki dışında da bozulur mu, yırtılır mı?

Cinsel ilişki dışında kızlık zarı çok nadiren yırtılır. Kızlık zarı yırtılması veya halk arasında söylendiği gibi kızlık zarı patlaması, ciddi bir travma veya bir kazada o bölgenin yaralanması ile nadir de olsa kızlık zarı zarar görebilmektedir. İlişki dışında nadir olarak bazen uzakdoğu sporu, jimnastik gibi aktif ve normalin dışında bacak açma hareketi yapanlarda, kaza ve bazen düşmelerde yırtılabilir. Ata veya bisiklete binme ile yırtılma olacağına dair pek de geçerli olmayan korkular vardır. Bisiklete binme ile yırtılması anatomik yapı ve yerleşim yeri olarak olanaksız gibi düşünülmektedir. Bunun dışında genç kızlar mastürbasyon yaparken hisse kapılıp vajina içerisine parmak veya herhangi bir cisim sokması ile de kızlık zarı bozulabilir.

Bozulan kızlık zarı kendiliğinden iyileşir mi?

Hayır. Yırtılan kızlık zarı kendiliğinden iyileşmez. 4-5 günde yırtılan bölge epitelyum ile kaplanıp yırtık olarak kalmaya devam eder. Tıbbi olarak kızlık zarının kendiliğinden iyileşmesi veya bir krem sürülerek iyileşip tekrar tamir olması mümkün değildir. Kızlık zarı yırtılması olduğundan bakirelik sona ermiştir, bakirelik kaygısı yaşayanlar kızlık zarı dikimi yaptırarak tekrar bakire olabilir.

Kızlık bozulunca kanama ne kadar olur?

Genellikle ilk ilişki veya vajina içine cisim sokulması sırasında, kızlık zarı yırtılması sonucunda bir miktar kanama meydana getirir. Kızlık zarı kanamasının genelde rengi hafif pembemsidir.
Kızlık zarı kanaması ilk gece (ilk ilişki) sonrasında hemen oluşabileceği gibi, ilişkiden bir kaç saat sonrasında da olabilir. Gecikmeli olarak gelen kanın rengi genelde kahverengi veya siyaha yakındır.
Kızlık zarı türlerine kişiden kişiye miktarı azdan çoğa doğru değişen şekilde kanamalar meydana gelebilir.

Kızlık zarı yırtılmadan hamile kalınır mı?

Kızlık zarı yırtılmadan hamile kalmak mümkündür. Perine yani, kadın genital organlarının dış kısmının sperm ile teması gebe kalmak için yeterli olabilmektedir. Bir çok genç kız, kızlık zarı yırtılmasın diye sürtünme yolu ile cinsel ilişkiye girmekte ve nadiren de olsa bu şekilde istenmeyen bir gebelik oluşumu ile karşı karşıya kalmaktadır.

İlgili Konular

One thought on “Kızlık Zarının Bozulduğu Anlaşılır mı?

  1. Berivan dedi ki:

    Kızlık zarımın yırtıldımı die çok korkuyorum aynadan baktım hic bişi göremedim sadece iki dudak var acaba yırtıldı mı çok korkuyorum lütfen cevap verin ya sadwce genital bölgem kaşınıyo die yırtmış olabilirmiyim die cok korkuyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.