Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık Zarı Bozulması Belirtileri Nelerdir?

Tam birleşme olsun veya olmasın penis başının vajinaya sokulması durumunda kızlık zarı bozulur, esnek kızlık zarı çeşidi olsa bile kızlık zarı kanı gelmez ama himen yani kızlık zarı içten ayrışarak bozulur. Günümüzde gerçek cinsel ilişki dışında sürtünme ilede sıklıkla bekaret bozulabilmektedir, bunun sebebi ise bekaret zarının vajina dışında, küçük dudakların hemen altında bulunmasıdır. Son olarak da mastürbasyon esnasında veya ön sevişmede vajinaya parmak sokulması, vajinaya adet tamponu sokulması, yabancı cisim sokulması, kızlık zarına denk gelen künt travmalarda kızlık zarını bozabilir.

Kızlık zarının ne zaman bozulduğu anlaşılabilir mi?

Kızlık Zarı Bozulma Belirtileri Nelerdir?

 • Kanama olması
 • Sadece bir kaç damla kan gelmesi
 • Ağrı hissedilmesi
 • Batma ve yanma hissi
 • Kanama her zaman olmayabilir
 • Leke şeklinde kanama kırmızı, vişne çürüğü renginde veya pembe olabilir
 • Kasıklarda basınç hissi olması ve ağrı olması
 • İç çamaşırınızda kan olması
 • Birliktelik yaşadığınız kişinin penis veya parmağında kan olması
 • Penis veya parmak ile kızlık zarında zorlama sonrasında birden rahatlama hissi.
 • Yırtılma hissi yaşama

Kızlık zarının bozulduğunu ancak, bekaret zarı bozulma belirtilerini bilerek anlayabilirsiniz. Cinsel ilişki yaşayan çiftlerde penis vajinanıza tam olarak veya yarım olarak bir kez bile girse, kızlık zarı bozulmuş olabilir. Kızlık zarı yırtıldıktan sonra kendiliğinden iyileşmez ve bakirelik sona ermiş olur. Kızlık zarı ameliyatlarıyla kalıcı kızlık zarı dikimi ve geçici kızlık zarı dikimi yapılarak bir sonraki yaşanacak birliktelik için kanama sağlanır.

Kızlık zarı bozulması ve belirtiler bayanların merak ettiği konulardan birisidir.

Kızlık zarı bozulduğunda genelde kan gelir, ama kızlık zarı kanı bir damlada olabilir çok daha büyük bir kanama olarakta kendini gösterebilir, kızlık zarı kanı kırmızı renkli, bazende daha koyu renkli olabilir. Kızlık zarı kanaması hemen gelmeyebilir, vajinal kanalda birikerek yataktan ayağa kalkıldığında tuvalete oturuncada gelebilir. Bazende kilot ıslanmasın diye vajina girişine konulan bir kağıt mendilde pembelik olarak kendini belli eder. Yırtılma saptandığı durumlarda istenirse kalıcı kızlık zarı tamiri dikilmesi yapılabilmektedir.

Kızlık zarı kanaması miktarı ne kadardır?

Kanamanın miktarı genelde çok azdır ve kısa sürede kendiliğine durur. Ancak çok nadiren hymen arkasından bir damar açığa çıkması sonucunda kanama durmazsa cerrahi müdahale ile dikiş atılması gerekebilir.
Bazı durumlarda ise vajina girişinde, hatta derinlerde yırtıklar meydana gelmesi (“Coit yırtıkları”) sonucu şiddetli ve durmayan bir kanamalar görülebilir. Bu gibi durumlarda cerrahi müdahale ile dikiş atılması gereklidir.

Kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır ? “Bekaret kontrolü (bekaret kontrolü)” nasıl yapılır?

Kanamanın olup olmaması ile kızlık zarının bozulup bozulmadığı anlaşılamaz, bu ancak bir kızlık zarı (himen) muayenesi ile anlaşılır. Muayene son derece kısa ve ağrısız bir işlemdir. Bunun için uzman jinekolog gazlı bez ile büyük dudakları çekerek kızlık zarını gözlemler, böylelikle kişinin bakire olup olmadığı anlaşılmış olur.
Kendi kendine kızlık muayenesi olmaz. Ayna ile hymeni görebilirsiniz ancak bunu yorumlamak bir deneyim gerektirir.
Bazı durumlarda bir jinekolog bile buna karar veremeyebilir ve “kolposkopik incelemeye” gereksinim duyabilir. Kolposkop, vajenin, rahim ağzı ve dış genital organların bir mikroskopla büyütülerek incelenmesini sağlayan cihazdır. Özellikle “doğal çentik” bulunan hymenlerde bekaret kararını vermek güç olabilir.

Sürtünme ile kızlık zarı bozulur mu?

Kızlık zarı sürtünme ile bozulmaz. Yalnızca içeriye yabancı bir madde sokulması, vajinaya darbe alınması veya penisin girmesi ile yırtılma olmaktadır.

Vajinal kanama olması kızlık zarının yırtıldığını mı gösterir?

Hayır. Bazı durumlarda kızlık zarı bozulmaz ancak dış kısımlarda yırtık ya da sıyrık olabilir ve buralardan kanamalar görülebilir.

Kızlık zarının ne zaman bozulduğu anlaşılabilir mi?

Yırtığın eski yırtık mı (7 günden sonra), yoksa yeni yırtık mı (7 günden önce) olduğu kızlık zarı muayenesi ile anlaşılabilir. Ancak aradan 7-8 günden fazla zaman geçmişse (eski yırtıklarda) ilk ilişkiyle zarın ne zaman bozulduğu anlaşılamaz.

Kızlık zarı bozulduğunda mutlaka kanama olur mu?

Hayır. Bazı durumlarda kızlıkta yırtık meydana gelmesine rağmen hiç kanama olmayabilir. Özellikle yırtık damarsız bir bölgeden geçmişse kişide kanama olmayacaktır.

Kızlık zarı dikimi ameliyatları ne zaman yapılmalıdır ?

Bu yapılacak olan ameliyatın türüne bağlıdır. Bazı ameliyatlar evlilikten bağımsız olup her zaman yapılabilirken (uzun vadeli onarım), bazıları evlenmeden 2-6 gün önce (kısa vadeli onarım) yapılabilir.
Kısa vadeli yani evlenmeden 1-7 gün önce yapılan ameliyatlardaki başarı şansı jinekoloğun tecrübesine de bağlı olarak %100’dür.

Uzun vadeli flep operasyonları ve mikrocerrahi yöntemi ile kızlık zarının tamiri ameliyatlarında ise kişilere evlenmeden 4-5 gün önce bir kontrol önerilmektedir. Bu şekilde kesin sonuç elde etmek mümkündür.
Ameliyat işlemleri genelde 20-30 dakika kadar süren, genel anestezi (uyutularak) veya daha çoğunlukla lokal anestezi (uyuşturularak) ile yapılabilen nispeten basit bir operasyondur. İşlemi yapan kişinin beceri ve tecrübesine yanında kişinin vajen durumuna göre başarı şansı değişmektedir.

İlgili Konular

52 thoughts on “Kızlık Zarı Bozulması Belirtileri Nelerdir?

 1. Çiçek dedi ki:

  merhabalar hocam ben bir hata sonucu ilişki yaşadım 1 sene önce şimdi çok üzülüyorum. Ne yapmam lazım üniversite hastanesine gitsem sorun olur mu?

  1. Feyza dedi ki:

   Devlet hastanelerinde kızlık zarı ile ilgili muayene olma şansınız sınırlı. Özel hastanelerde muayene olmanızı öneririm.

  2. Eda dedi ki:

   Bende 13 yaşındayım kilodumun üzerinden elimle vajinami azdirdim kızlık zarına bişi olmusudur??

 2. Kader dedi ki:

  ya çok utanarak yazıyorum erkek arkadaşımla arabada birlikte olduk içime şeyi girdi ama kanama olmadı yaşım 16 acaba kızlık zarım esnekmi ? gerdek gecesi mi kanayacak

 3. Hale dedi ki:

  oramı ağda yaparken 1-2 damla kan geldi sizce kızlık zarıma bişey mi olmuştur ne yapacağımı şaşırdım 🙁

 4. CRZY SEMA dedi ki:

  Kızlık zarı dikimi fiyatı nedir?

 5. Ayşegüll dedi ki:

  meraba bir sorum olacak sevgilimle okul çıkışı kıyafetlerimiz varken sürtünme ile ilişkiye girdik eve gittiğimde iç çamaşırımda bir kaç damla kan gördüm sizce kızlık zarı bozulması oldumu bu ne kanı

 6. merve dedi ki:

  erkek arkadaşımla ilişkiye girdik serçe parmak kadar içime girdi kan geldi 1 gün sonra da adet oldum kızlık zarım patlamış mıdır?

 7. perihan dedi ki:

  Sürtünmeyle ilişkiye girdik sevgilim biraz bastırdı 1 saat sonra kan geldi sizce kızlığım mı bozuldu 🙁

 8. isimyok dedi ki:

  Doktor bey ben mast yaparken bir anlik bir yanlış hareket yuzunden bekaretimi kaybettim kızlık zarımı diktirsem kesin kanamam olur mu?

  1. Feyza dedi ki:

   Merhaba,
   kızlık zarı dikimlerinde kesin kanama sağlanır.

 9. ayça dedi ki:

  erkek arkadaşımla sürtünme yaptıktan sonra bir iki damla kan geldi kızlık zarım bozulmuş mudur?

  1. Mustaga dedi ki:

   Cevabi ogrenirseniz bana cevap yazar misiniz ?

 10. duygu dedi ki:

  merhaba ben 18 yaşındayım sevgilimle aynı evde kaldık sürtünme ile bişeyler yaşadık girme olmadı biraz ağrı hissettim kızlık zarım bozulmuş olabilir mi?

  1. Feyza dedi ki:

   kızlık zarınızda zedelenme olabilir. kesinlik kazanması için muayene olmanız gerekir.

 11. zuhal all dedi ki:

  bisiklete bindim eve geldim duş alacakken iç çamaşrımda kan vardı kızlık zarım mı patladı nolur yardım edin 🙁

  1. Asli dedi ki:

   Hangi renkti kan ve ne kadardı

 12. tugce dedi ki:

  sevgilim sinemada eteğimin altından vajinamın orta taraflarını elledi eve geldikten sonra baktım ki külotumda kan var kızlık zarım bozulmuş olabilir mi nasıl anlayabilirim?

 13. seyhan dedi ki:

  Kızlık zarı bozulduğunda, bir kaç damla kan gelir kısa süre içinde kanama durur. Kızlık zarı bozulduğunda kan kırmızı renkte, bazen de daha koyu veya pembe renkte olur.

 14. sibel dedi ki:

  sevgilimle ilişkiye giriyoruz arada ama arkadan yaparken hatayla önüme girdi kan falan gelmedi peki kızlık zarı bozulmuş olabilir mi? yaşım 17

 15. aysegul dedi ki:

  nişanlımla ilişkiye girdim tam anlamıyla ama hiç bir şekilde kan gelmedi daha önce hiç ilişkiye girmemiştim kahroldum nişanlıma yemin ettim bakireyim diye ama inanmamakta inat ediyor

 16. şennur dedi ki:

  merhaba ben ilişkiye girmedim adetimin 2. günü ıslak mendille temizlerken biraz bastırdım baya bi acıdı ama kan gelmedi yani daha sonrasında adet gördüm. korkuyorum kızlık zarıma bişey olmuş mudur?

 17. azra dedi ki:

  cok utaniyorum 🙁 merhaba sevgılım surekli iliskı ıstıyodu surtunmeye ızın verdim sonra baktim ki penisin hepsi içımde yavas bı sekılde girdi galıba hic hıssetmedim cikardiginda iki damla kan ancak vardi 🙁 kızlığım bozuldu çok pişmanım 🙁 kızlık zarı dikimi yaptırmak istiyorum

 18. ela gül dedi ki:

  Nişanlımla sürtünme yoluyla ilişkiye giriyorduk bir anda içimde nişanlımın penisini hissettim hemen çıkardı yanlışlıkla oldu dedi iki damla pembe kan geldi kızlık zarım bozulmuş olabilir mi?

 19. eylem dedi ki:

  Ben regl iken sevgilimle sadece öpüştük soyunmadık ama o sefer her zamankinden daha fazla kan geldi ve ağrı olmaya başladı kızlığım bozulmuş mudur üstümde pantolonda vardı

  1. İsimsizbayan dedi ki:

   Merhaba kıyafet üzerindeyken olmuyor benimde hep geliyor kan surtununce tahriş olmuştur bozulma olsaydı ben çoktan bozulmuştum korkma canim😂

 20. ecenur dedi ki:

  Merhaba, regl zamanım yaklaştığı zamanlarda çok istekli oluyorum mast yaptım 5 dk sonra kan geldiğini fark ettim vajina bölgeme hiç bir şey sokmadım ama adet zamanımda yaklaşmıştı sizce kızlık zarım bozulmuş olabilir mi?

 21. Güzin dedi ki:

  Merhaba bn sürtünme yoluyla ilişki ye grdm üzerimde esortman vardı kıyafet varkn içeriye giriyomus gibi hissettim adet günümde gelmişti iç çamaşırı m kahverengi kan gelmiş lavaboya gidince pembemsi baya kan aktı şimdi biraz acı hissdyrm acaba kızlık zarım bozulmusmudur?

  1. Feyza dedi ki:

   Zedelenme veya bozulmuş da olabilir. Muayene ile kızlık zarınız hakkında bilgi alabilirsiniz

 22. sema dedi ki:

  erkek arkadaşımla bir yakınlaşmamız oldu tam olarak birleşme olmadı kasıklarımda ağrı hissediyorum kızlık zarım bozulmuşmudur? kızlık zarı bozulma belirtisi nasıl olur

 23. edaliyov dedi ki:

  Agda yaparken 1 damla kan geldi kızlığıma bişey mi oldu çok korkuyorum ne olur yardım edin kimseye söyleyemem

 24. elçin dedi ki:

  Yurt arkadaşımla bir partiye katıldık saat geç olunca erkek arkadaşların evine gittik. Biraz içkili olduğum için hayır diyemedim erkek arkadaşımla birlikte olduk kanama oldu. Çok pişmanım. Kızlık zarı dikimi ne zaman yapılması uygun olur?

 25. DİLA dedi ki:

  mastürbasyon yaptığım esnada biraz kan geldi ama herhangi bir cisim veya parmağım girmedi kızlık zarım bozulmuş olabilir mi?

 26. rojin dedi ki:

  mrb ben 17 yasindaym erkek arkadasimla surterek ıliskıye girerken bi anda hizlandi bisey yapamadim sanki her yerim kitlendi zevk aldim bırden kaymasıyla wajinama gırdı az kan geldı sızce kızlık zarım bozuldu mu?

 27. Yaren Ylmz dedi ki:

  merhaba ben dün erkek arkadasımla cıplak surtunduk o arada penisinin kafasını ıcıne soktu ben o an kendımı cok kastım ve korktum hemen ustumden kaldırdım zaten benım cok agrım vardı adetim yakındı dogrulmamla cok acık kan ve su geldi. sızce bisey kızlığıma bişey olmusmudur yoksa adetim mi geldi yardım edin ne olurr cıldrcam 🙁 🙁

 28. yardım!! dedi ki:

  ben elimle masturbasyon yapıyordum bi baktım vajinamda kanama oldugunu gördüm çok korktum 3-4 damla kan geldi kanın rengi kırmızıydı ama biraz acık kırmızıydı lütfen yardım edin kızlık zarım patlamışmıdır nerede kızlık zarı muayenesi yaptırabilirim

 29. yelda dedi ki:

  ozel yerimden kan gelmesi kızlıgın bozulma işareti midir

 30. SERAP dedi ki:

  ben yatakda masturbusyon yapıyordum vaginama bir cisim sokmadım ama biraz kan geldi sizce bakireligim bozulmus olabilir mi?

 31. aysun dedi ki:

  1 yıl önce erkek arkadaşımla ilişkiye girdik hata yaptım başkasıyla evleneceğim ne zamana kadar kızlık zarımı diktirmem gerekir? kesin çözüm olur mu kızlık zarı dikimiyle tekrar bakire olabilirmiyim

 32. banu dedi ki:

  mastürbasyon yaparken duşta libidom çok yükselti orta parmağımı tamamen soktum çok pişman oldum kan geldi kızlığım bozuldu mu sizce ağrım yok ama

 33. yasemin dedi ki:

  Devlet hastanelerinde kızlık muayenesi yapılıyor mu?

 34. Selin dedi ki:

  15 yaşındayım 2 gün önce sevgilim sadece sürttü sokmadı penisini kilodumda kan gibi leke vardı kızlığıma bişey olur mu? yardım lütfen

 35. büşra dedi ki:

  Merhabalar, ben mastürbasyon yaparken bir anda kendimi kaptırdım parmağımı soktum çıkardığımda kan vardı benim adetim biteli sadece 2 gün olmuştu acaba kızlık zarım bozulmuş mudur? Yoksa adet kanımı

 36. seda dedi ki:

  erkek arkadaşım bir genital bölgemi öperken zevklenme oldu bende bir anda yapıverdi bir kaç damla kan geldi bozuldu mu kesin kızlığım

 37. nihal yılmaz dedi ki:

  sevgilimle sürtünmeyle ilişkimiz vardı bir anda kaygan olduğundan vajinama girdi hemen çıkardı ama bir iki damla kadar kan damlası çıktı kızlığım mı bozuldu yırtılma falan bişey mi bu? Kızlık zarımın bozulup bozulmadığını nasıl anlarım yaşım 18 olmadı hastaneye gidemem

 38. Büşra dedi ki:

  Merhaba ben 3 gun once nisanlimla iliskiye girmek üzereydim adetimden 1 gun onceydi ve tam girmeden kan geldi adet olmaya basladim bekaretim bozulmusmudur

 39. NURAN dedi ki:

  MERHABA YA KUSURA BAKMAYIN ERKEK ARKADAŞIMLA ÖPÜŞÜRKEN Bİ ANDA GELİŞTİ HERŞEY KONTROL EDEMEDİM KENDİMİ BİRAZ ÖPTÜ VE SÜRTÜNME YOLUYLA BİRLİKTE OLDUK SİZCE KIZLIĞIMA BİŞEY OLMUŞMUDUR? KIZLIK ZARININ BOZULMA BELİRTİLERİ NELER NE YAPMAM GEREKİR? EVLİLİK DÜŞÜNÜYORUZ AMA DAHA YAŞIM 17 OKUL BİTTİKTEN SONRA

 40. isim olmasın lütfen dedi ki:

  Benim üstümde tayt vardı sevgilimin üzerinde iç çamaşırı vardı sürtündük biraz daha sonra iç çamaşırımda bir iki noktada pembeye yakın kan damlası gibi bişey vardı çok korkuyorum kızlık zarım bozulmuş olabilir mi ne olur yardımcı olun kimseye danışamıyorum

 41. özlem dedi ki:

  19 yaşındayım nişanlıyım düğünümüze 1 aydan az kaldı nişanlım çok istiyordu dayanamadık birlikte olduk ilk olduğu için canım acıdı biraz ama hiç kan gelmedi. nişanlım neden kan gelmedi diye bana şüphe ile bakmaya başladı araştırdım bazı kızlarda kızlık zarı esnek olabilirmiş. ilk birlikteliğim benim için kabus oldu benden şüpheleniyor

 42. Sebnem dedi ki:

  ustumde tayt varken surtunmemiz oldu erkek arkadasimin penisi biraz vajinama degdi ama icine girme olmadi kizlik zarim bozulma olasiligi var mi

 43. esma nur dedi ki:

  ben çok sevdim onu herşeyden çok meğer herşey onun olana kadarmış ben ilişkiye girdim ve kanamam oldu birkaç kez birlikte olduk artık açmıyor telefonlarımı heryerden silmiş beni böyle yaşayamam kızlık dikimi yaptırmak istiyorum. dikim fiyatları hakkında bilgi almak istiyorum

 44. Yeliz dedi ki:

  Merhaba 17 yaşındayım elle iç çamaşırım üstünden mastürbasyon yapıyorum ama içeriye sokmuyorum. İç çamaşırım beyazdı küçük kan lekesi gibi bir şey vardı acaba kızlığım bozulmuş mudur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir