Kızlık Zarı Dikimi

Flep Yöntemi ile Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı dikimi ile uğraşmayın! Ameliyatsız ağrısız, daha uygun maliyetle yapay kızlık zarı satın almayı düşün.

Kapat

Yapay Kızlık Zarı

 229,00

Flep vajina duvarından kaldırılan dokuya verilen addır ve bu doku kullanılarak yeniden kızlık zarı yapılandırıldığı için kalıcı kızlık zarı dikimine, flep yöntemi ile kızlık zarı dikimi de denilmektedir . Cinsel ilişki ile erkek cinsel organının flep yöntemi ile yeniden yapılandırılan bu bölgeden geçmesi ile dokular yırtılır ve kanama meydana gelir. Bu tarz işlemlerde esas amaç kanamanın ilişki ile gerçekleşmesini sağlamaktır.

Flep yöntemi kızlık zarı dikimi en çok tercih edilen yöntemler arasındadır.

Kızlık zarı dikimi Latince karşılığı himenoplasti veya himenorafi olarak adlandırmaktadır. Kızlık zarı tamiri yaptırmak isteyen kadınların %90’ı flep yöntemi denilen kalıcı kızlık zarı dikimini talep etmektedirler. Flep yöntemi, vajina alt duvardan çıkarılan doku parçasının vajina yan duvarına dikilerek yeni kızlık zarı oluşturulması işlemidir. Vajina girişi geniş olan veya kilolu kadınlarda çift kat flep uygulaması tercih edilmektedir. Kızlık zarı dikimi öncesi yoğun cinsel hayata bağlı olarak vajinası genişlemiş olan kadınlara flep yöntemi ile kızlık zarı tamirinin yanı sıra vajina daraltma işlemi de yapılması vajinada tam bir yenilenme sağlayabilmektedir.
Flep yöntemi ile kalıcı kızlık zarı dikimi sonrasında cinsel ilişkiye girme zamanlaması bakımından bir sorun olmamakta, yıllar sonra bile ilk ilişkiye girilse aynı iyi sonuç alınabilmektedir. İşlemin üzerinden ne kadar zaman geçerse geçsin ilk girilecek cinsel ilişkide kanama olmaktadır. Dolayısıyla flep yöntemiyle kızlık zarı dikimi kalıcı bir çözüm sağlamaktadır. Flep yöntemi 20-30 dakikalık sürede, bölgesel uyuşturma (lokal anestezi) ile yapılan, ağrısız kızlık zarı dikimi işlemleridir. Flep yöntemiyle yapılan kalıcı kızlık zarı dikiminde kaç kez cinsel ilişkiye girildiği veya kızlık zarının ne zaman yırtıldığı önemli olmamaktadır. Daha önce doğum yapanlara veya kürtaj olanlara da bu yöntemle kızlık zarı dikimi yapılabilmektedir.

Flep yöntemi ile yapılan kalıcı kızlık zarı dikimi ortalama 30 dakika sürmektedir.  İşlem genellikle lokal anestezi altında uyuşturularak yapılır ancak bazı durumlarda  hastanın isteğine göre genel anestezi ile de yapılabilmektedir. Ameliyat sonrası hasta evine gidebilir ve ertesi gün normal günlük hayatına devam edebilir. Hastalarımıza 1 hafta spor, ağırlık kaldırma veya bisiklete binme gibi bacakların açılmasını gerektirecek veya ameliyat alanına direk bası uygulayabilecek aktivitelerden uzak durmalarını öneriyoruz. 1 hafta sonraki kontrolde iyileşmenin durumuna göre hastalarımızı iyileşmeden sonraki dönem ve kontrolleri hakkında bilgilendiriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir